شرح احوال ریاست بنیاد در کتاب تاریخ مصور پزشکی جهان و ایران، ضمن 100 پزشک برتر معاصر ایران
شنبه ۱۵ آذر ۹۳ ساعت ۰۱:۱۶
0 نظر
اخبار
شرح احوال ریاست بنیاد در کتاب تاریخ مصور پزشکی جهان و ایران،  ضمن 100 پزشک برتر معاصر ایران

کتاب تاریخ مصور پزشکی جهان و ایران (از کهنترین روزگاران تا دوره معاصر)، تألیف دکتر ولی الله محرابی، از سوی انتشارات دائره المعارف پزشکی با همکاری سفیر اردهال در تهران در 10 مجلد رحلی (5200 صفحه) تمام رنگی به صورت نفیس منتشر شد. این کتاب شامل یک دوره کامل تاریخ علو پزشکی در جهان است که از روزگار با ستان تا دوره معاصر را شامل می شود.

بخشی از جلد نهم این کتاب معرفی 100 پزشک برتر ایران در دوره معاصر از زمان پهلوی اول تا کنون را شامل می شود.

در این بخش که به صورت الفبایی بر اساس نام اشهر یا شهرت پزشکان ترتیب یافته، در حرف جیم، شرح احوال و خدمات پزشکی و فرهنگی و غیره از موسس و ریاست محترم بنیاد شکوهی، جناب آقای دکتر جلال جلال شکوهی آمده است که متن آن چنین است:

 

«جلال شکوهی، جلال

دکتر جلال جلال شکوهی در سال 1329 در شهرستان میاندوآب بدنیا آمد. پس از گذراندن دوره ابتدایی و متوسطه در آن شهرستان، پزشکی عمومی را در دانشگاه علوم پزشکی مشهد به پایان رسانید. دستیاری رادیولوژی را در دانشگاه شهید بهشتی تهران شروع نمود و سپس برای آموزش تکمیلی در زمینه رادیولوژی پیشرفته در CT، اولتراساند، MRI و انترونشن در سالهای 1988 و 1992 و 1993 به آلمان رفت. ایشان 23 سال کار در بیمارستانهایی چون شهید چمران وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلّح، همکاری با دانشگاه شهید بهشتی و بیمارستان لقمان به درجه بازنشستگی نائل شد. دکتر شکوهی که از سال 1391 به عنوان رئیس انجمن رادیولوژی ایران است، تاکنون 17 مرکز پرتوگرافی و تصویربرداری راه اندازی کرده که تنها در 2 مورد سهامدار می باشد.

از دیگر ویژگیهای دکتر شکوهی حمایت و کمکهای همه جانبه به نهادهای مختلف خیریه بخصوص مرکز پزشکی محک می باشد. ایشان به عنوان پایه گذار بنیاد شکوهی نیز هستند که فعالیت عمده آن چاپ و واخوانی متون ایرانی و اسلامی در حوضه های مختلف می باشد». (تاریخ مصور پزشکی جهان، جلد 9، ص4560)

روابط عمومی 

شرح احوال ریاست بنیاد در کتاب تاریخ مصور پزشکی جهان و ایران،  ضمن 100 پزشک برتر معاصر ایران