رجال و مشاهیر میاندوآب (قوشاچای) منتشر شد
چهارشنبه ۴ تیر ۹۹ ساعت ۱۲:۴۶
0 نظر
اخبار
رجال و مشاهیر میاندوآب (قوشاچای) منتشر شد

میاندوآب، یکی از شهرستان­های نه­گانۀ استان آذربایجان غربی می­باشد که در جنوب شرقی دریاچۀ ارومیه، بین 46 درجه و 5 دقیقه و 30 ثانیه طول، و 36 درجه و 57 دقیقه و 45 ثانیه عرض جغرافیایی واقع شده است شهر میاندوآب، همچون آیینه­ای زلال، در جلگه­ای مسطح و در میان دو رودخانه واقع گردیده که در سال­های اخیر به واسطۀ گسترش شهر، رودخانۀ زرینه رود از وسط آن از جنوب به شمال جریان دارد و پل بزرگی بر روی آن ساخته شده است. این پل دو قسمت شرقی و غربی شهر را به هم مرتبط می­سازد. رودخانۀ سیمینه رود یا «تتهو» در منتهی­الیه سمت غربی از کنار ساختمان پلیس­راه که با آخرین ساختمان­های شهر 500 متر فاصله دارد در بستری پهن از جنوب به شمال به سوی دریاچه ارومیه سرازیر است. مرکز شهرستانِ میاندوآب، شهرِ میاندوآب می­باشد و در محل تقاطع استان­های آذربایجان شرقی، غربی و استان کردستان قرار گرفته است.

این خطه از دیرباز مهد تربیت رجال و مردان بزرگ و کاردان و پاک طینت بوده و علما، دانشمندان، رجل سیاسی و ... بسیاری از آن ظهور کرده و خدمات شایانی به بشریت و ایران و اسلام انجام داده اند. در این کتاب سعی شده است به برخی از این بزرگان اشاره ای مختصر رود و در حد امکان به معرفی ایشان پرداخته شود. هرچند بیش از اینها می توان در این باب سخن گفت و نوشت.

این کتاب در قطع وزیری در 227 صفحه با جلد شومیز از سوی بنیاد شکوهی در سال 1399 با همکاری انتشارات منشور سمیر منتشر شده است