پزشک مجموعه دار (نگاهی به مجموعه های دکتر جلال شکوهی)
جمعه ۲۲ تیر ۹۷ ساعت ۱۵:۵۸
0 نظر
اخبار
پزشک مجموعه دار (نگاهی به مجموعه های دکتر جلال شکوهی)

کلکسیونهای من (به قلم دکتر جلال شکوهی)

شاید کمی عجیب باشد؛ اما من به غیر از آنکه پزشک هستم، کلکسیونر هم محسوب می­شوم و چندین کلکسیون معتبر دارم و عضو انجمن مجموعه داران ایران نیز می باشم و در کتاب «مجموعه­داران برتر ایران» شرح احوال و مجموعه­های من آمده است.

مجموعه­های من به شرح زیر است:

کلکسیون کبریت­های مختلف از سراسر دنیا، و کبریتی با تصویر خودم به صورت هدیه چاپ کاباره مولن روژ پاریس.

کلکسیون تمبر و تمبرهای پزشکی با چاپ چند مقاله و سخنرانی در مراکز پزشکی و پست جمهوری اسلامی (علاقۀ من به تمبر از دوران دبیرستان (سال 1345) شکل گرفت؛ یعنی از همان زمان شروع به جمع آوری تمبر می­کردم).

کلکسیون توپ تنیس بی نظیر یا کم نظیر در دنیا در ابعاد نخود تا اندازه توپ بسکتبال.

کلکسیون لیوانهای کاغذی با چاپ اسم محل و مؤسسات روی آنها؛ (علاقه­مندی­ام به جمع آوری لیوانهای کاغذی از آنجا شروع شد که در کنگره ای در دانشگاه تهران شرکت کردم و با لیوانهایی کاغذی مواجه شدم که طرح دانشگاه تهران روی آن قرار داشت و جذب آن شدم).

کلکسیون زیر لیوانی های کاغذی از هتل ها و رستوران های دنیا.

کلکسیون مدالها، کاپ ها و جوایز ورزشی و درسی و اجتماعی و پزشکی از دوران دبیرستان تا ریاست انجمن رادیولوژی ایران.

کلکسیون تصویر مونالیزا روی اشیا از ظرف و قمقمه گرفته تا تابلو فرش (دوستان لطف دارند وقتی از خارج از کشور می آیند، هر چیزی که نشانهای از مونالیزا داشته باشد، برایم هدیه می آورند).

در جمع آوری کلکسیون پول کاغذی و سکه به برادرم بهمنیار شکوهی کمک رسانده و در هر مسافرتی پولهای باقیمانده را به او می دهم.

مجموعهای کامل از کتابهای رادیولوژی با حدود 5 هزار عنوان کتاب (این کتابخانه بعد از کتابخانۀ دکتر شهنازی از منظر تعداد کتابهای رادیولوژی در مرتبۀ دوم قرار دارد).

جمع آوری بیش از 250 هزار اسلاید پزشکی و رادیولوژی و تبدیل شان از حالت آنالوگ به حالت دیجیتال (تمامی اسلایدها را خودم عکاسی و مرتب کرده ام).

 

این کتاب در 200 صفحه رحلی رنگی با قیمت 200 هزار تومان منتشر شده است.