فهرست‌برداری از 440 نسخه خطی کتابخانه آیت‌الله محمدی از سوی آستان مقدس رضوی
چهارشنبه ۳ آذر ۹۵ ساعت ۲۲:۳۴
0 نظر
گفتگوها
فهرست‌برداری از 440 نسخه خطی کتابخانه آیت‌الله محمدی از سوی آستان مقدس رضوی

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان گلپایگان گفت: از سوی آستان مقدس رضوی 440 عنوان نسخ خطی موجود در کتابخانه آیت‌الله محمدی فهرست‌برداری شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از گلپایگان، علیرضا احمدی پیش از ظهر امروز در نشست با خبرنگاران به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی اظهار داشت: کتابخانه عمومی شهرستان در راستای سیاست‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و افق چشم‌انداز سال 1404 به فعالیت مشغول است.

وی با بیان اینکه در شهرستان گلپایگان پنج کتابخانه نهادی و دو کتابخانه مشارکتی وجود دارد، افزود: در حال حاضر این کتابخانه‌ها 5 هزار نفر عضو فعال دارند که از این تعداد 2 هزار و 943 نفر زن و 2 هزار و 603 نفر مرد هستند.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان گلپایگان گفت: در حال حاضر در کتابخانه‌های عمومی شهرستان تعداد 94 هزار و 75 عنوان جلد کتاب در اختیار شهروندان قرار دارد.

احمدی اظهار داشت: 49 عنوان کتاب بریل؛ 90 عنوان کتاب بیداری و شنیداری، 190 نسخه نشریه، 600 نسخه گویا، 130 عنوان کتاب سنگی و هزار و 500 کمک درسی وجود دارد.

وی بیان کرد: بخش سالن مطالعه، بخش نابینایان، منابع تخصصی مرجع، بخش نابینایان، بخش دیجیتال امام علی(ع) با 5 هزار عنوان کتاب، بخش کافی‌نت، کانون های ادبی و نهج‌البلاغه، بخش منابع نسخ خطی، بخش کودک و نوجوان، بخش گویا، بخش امانت و کانون قرآن و نهج‌البلاغه در کتابخانه آیت‌الله محمدی گلپایگان دائر است.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان گلپایگان با قدردانی از خیرین شهرستان در حمایت از کتاب‌های عمومی شهرستان، گفت: ماهانه حدود 40 عنوان کتاب از سوی خیرین به کتابخانه‌های عمومی شهرستان اهدا می‌شود.

احمدی با بیان اینکه در حال حاضر 5 هزار و 50 مترمربع فضای مطالعه‌ای در شهرستان گلپایگان وجود دارد، اظهار داشت: به زودی با افتتاح کتابخانه شهر گلشهر 450 متر به فضای کتابخانه‌های عمومی شهرستان اضافه می‌شود.

وی تصریح کرد: از سوی آستان مقدس رضوی از 440 عنوان نسخ خطی موجود در کتابخانه آیت‌الله محمدی فهرست‌برداری شده که در آینده‌‌ای نزدیک هارد آن در اختیار مراجعه‌کنندگان برای استفاده از مطالب این کتب‌ها قرار می‌گیرد.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان گلپایگان گفت: 70 میلیون تومان اعتبار تملک دارایی برای کتابخانه‌های عمومی شهرستان و 30 میلیون تومان برای کتابخانه گلشهر تخصیص داده شده است.

احمدی دیدار کارکنان کتابخانه‌های عمومی با امام جمعه، تجلیل از کتابداران شهرستان در اصفهان 24 آبان اصفهان، برگزاری جلسات روخوانی کتاب و قصه‌خوانی، برگزاری مسابقات فرهنگی در سطح شهرستان و اهدای جوایز به نفرات برتر، برپایی نمایشگاه کتاب در کتابخانه‌ها و مدارس و عضوگیری رایگان روز 24 آبان را برنامه‌های هفته کتاب و کتاب‌خوانی عنوان کرد.


بساتین